Kategórie
Výrobca: Pulsar
Kód produktu: TERMOVÍZIA PULSAR HELION XP50
Dostupnosť: Skladom
3 890,00€
Bez DPH: 3 241,67€

Pulsa

Helion je termovízny pozorovací prístrojo zobrazujúci tepelné rozloženie scény. Prístroj je výsledkom dlhodobého výskumu a vývoja, v ktorom boli implementované najnovšie poznatky v oblasti spracovania tepelného obrazu, ktoré zaisťujú prístrojmi Helion zobrazenie v najvyššej kvalite. Termovízia Helion je vybavená Wi-Fi a je plne integrovaná s mobilnými zariadení na báze Android a iOS.

Vlastnosti:

 • Helion XP sa môže skutočne pochváliť špičkovým prekreslením obrazu do najmenších detailov, a to vďaka použitiu nechladeného mikrobalometru s rozlíšením 640x480px a veľkosti pixelov 17 mikrometrov.

 • Teplotná stabilizácia senzoru. Do prístroja bol integrovaný chladič, účinne odvádzajúci teplo snímača a ďalších elektronických obvodov, stabilizujúce vnútornú teplotu prístroja a výrazne znižujúce nežiaduci "teplotný šum".

 • Variabilné zväčšenie. Helion ponúka dve možnosťou zmeny zväčšenia: plynulú zmenu až do 8x násobného zoomu alebo zmenu v krokoch s 2x násobným zväčšením. Každý užívateľ si môže podľa svojich skutočných potrieb vhodne prispôsobiť zväčšenie a zorné pole prístroja konkrétnym pozorovacím podmienkam.

 • Vysoká snímkovacia frekvencia. Vďaka obnovovacej snímkovej frekvencii 50Hz Vám neuniknú žiadne podrobnosti pri pozorovaní prístrojom dynamických objektov v rýchlom pohybe.

 • Detekčná vzdialenosť až 1800 m. V závislosti od modelu Helion - u sa vzdialenosť detekcie tepelných objektov pohybuje až do 1800 metrov.

 • Funkcia obraz v obraze. 

  Funkcia "obraz v obraze" zobrazuje ďalšie okno s 2x zväčšeným obrazom cieľa. To umožňuje detailne prezrieť cieľ. Okno je umiestnené na stredu, v hornej časti obrazovky a zaberá iba 1/10 z celkovej plochy obrazu. Užívateľ pritom vidí obraz v širokom zábere celého zorného poľa prístroja a súčasne zväčšený náhľad na cieľ.
 • Integrované nahrávanie obrazu. Vďaka vstavanému videorekordéra termovízie Helion je zachytenie statických snímok alebo videa lovu bezproblémové. Foto a video sa ukladajú do vnútornej 8Gb pamäti prístroja a môžu byť ľahko prenesené do PC / notebooku cez káblové USB pripojenie alebo Wi-Fi.
 • Sledovanie a živý prenos priamo cez internet. Vrcholu funkciou Helionu je možnosť jeho bezdrôtového spojenia cez Wi-Fi s mobilným zariadením (smartphonom alebo tabletom) na báze Android a iOS s využitím bezplatnej mobilnej aplikácie Stream Vision. Aplikácia Stream Vision Vám umožní prijímať zábery v reálneho čase, vzdialene ovládať funkcie prístroja ako aj on-line vysielať snímaný prístrojom obraz na Youtube a zdieľať s priatelia.
 • B-Pack akumulátor. Novým štandardom napájanie výrobkov Pulsar je akumulátor B-Pack, umožňujúci rýchle dobíjanie a poskytujúci prístroju dostatok energie pre spoľahlivú prevádzku za každého počasia. Štandardné akumulátori IPS5 s kapacitou 5,5Ah zabezpečia prevádzku prístroja na maximálny výkon po dobu 8 hodín. Ako voliteľné príslušenstvo je možné dokúpiť veľkokapacitný akumulátor IPS10 dvojnásobne zvyšujúci prevádzkový čas prístroja alebo adaptér pre jeho napájanie klasickými AA alebo CR123 batériami.
 • Grafický diaľkomer. Jednoduchý grafický diaľkomer umožňuje rýchle meranie vzdialenosti na cieľ, u ktorého je možné vopred odhadnúť výšku (jeleň - 1,7 m; kanec - 0,7m; zajac - 0,3m).
 • Plne vodotesný. Ochranný stupeň vodeodolnosti IPX7 zaisťuje spoľahlivú prevádzku prístroja vo vlhkom prostredí, pri intenzívnom daždi a snežení, alebo dokonca aj pri ponorení do vody na hĺbku do 3ft. po dobu 30 min. (IEC 60529).
 • Široký rozsah pracovných teplôt. Použitie v termovízie Helion mrazuvzdorného AMOLED displeja dáva istotu bezchybného zobrazenia v extrémne širokom rozsahu prevádzkových teplôt od -25 ° C ... + 50 ° С.
 • Bezdrôtový diaľkový ovládač. Ergonomický tvarovaný bezdrôtový diaľkový ovládač s multifunkčným ovládacím prvkom - enkodérom je veľmi praktickým doplnkom, umožňujúcim užívateľovi komfortne nastavovať a ovládať všetky funkcie prístroja na dosah ruky.
 • Funkcia display off. V krátkych prestávkach pri pozorovaní pre šetrenie energie napájania a zlepšenie maskovacieho efektu možno využiť funkciu vypnutia displeja. Pri aktivácii funkcie sú ostatné obvody prístroja aktívne a k obnoveniu zobrazenie dochádza okamžite.
 • Užívateľsky prívetivé rozhranie. Rozhranie termovízie Helion je intuitívne. Rozvrhnutie ovládacích prvkov je navrhnuté pre pohodlnú manipuláciu jednou rukou. Všetky nastavenia sú prehľadne usporiadané do menu. Pri zobrazení menu a zmene nastavení parametrov sú ich aktuálne hodnoty zobrazované mimo centrálnu časť displeja dokreslené tienením zlepšujúcim jej čitateľnosť. Tým nedochádza k prekrytiu stredu obrazu a užívateľ môže aj naďalej komfortne sledovať cieľ. Dôležité informácie o nastavení sú vždy zobrazené v spodnom stavovom riadku.
 • Aktualizácia software. V prípade vydania aktualizácie softvéru výrobcom, má užívateľ možnosť s použitím mobilných zariadení iOS alebo Android s aplikáciou Stream Vision Apps vykonať jeho stiahnutie a nahranie do pristroja.

Prednosti termovízie Helion.

 1. vysoké rozlíšenie senzoru 640x480
 2. Variabilné zväčšenie 1,4 až 11,2 X
 3. 8 programov farebného zobrazenie pozorovaného obrazu
 4. detekčná vzdialenosť až 1000 m.
 5. funkcia obraz v obraze
 6. grafický diaľkomer
 7. integrácia s mobilnými zariadeniami
 8. bezdrôtové pripojenie na Wi-Fi
 9. integrovaný akumulátor
 10. vodeodolný IPX7
 11. vstavaný vídeorekordér

Helion je perfektným pomocníkom pri love. Presne a s najmenšími detailmi budete vidieť okoli a to bez rozdielu dennej alebo nočnej doby, či už prší alebo je ranná hmla, nič Vás nezaskočí. Pomôže objaviť prichádzajúcu zver aj v kroví, dohľadať odskočenú po rane zver. Ušetrí Vám veľa času a úsilia pri love, a urobí z neho naozajstný zážitok.

Pozorovanie prírody je s termovíziou Helion veľmi jednoduché. S príchodom noci život nezaspáva, ako by si mnohí mysleli, naopak sa prebúdza. Nočný život v lese odhalí veľa zaujímavosti a prinesie nezabudnuteľné zážitky. Mnohé zvieratá sa stávajú aktívnymi práve v noci, vychádzajú z úkrytov za hľadaním potravy alebo sa pária. To je najlepší čas pre pozorovanie s Helion .

Integrovaný Wi-Fi modul pripojí Helion k ľubovoľnému mobilné zariadeniu na platforme Android alebo iOS s inštalovanou mobilnou aplikáciou Stream Vision. V kombinácii so smartphonom alebo tabletom Helion sa stáva mocným nástrojom, ktorý môže byť použitý pre celý rad aplikácií vrátane diaľkového pozorovania, sledovanie objektov, nahrávanie videa, zdieľanie dát, detekciu pohybu, živé prenosy videá na YouTube a mnoho ďalších.

Ovládanie a farebné režimi:

Helion bol navrhnutý s myšlienkou prinesť čo najkomfortnejšie ovládanie, s najlepšou ergonómiou ovládacích prvkov a komfortným rozhraním. Pre lepšiu prehľadnosť displeja je doplnený alfanumerickým stavovým riadkom v dolnej časti displeja. Položky nastavenia menu sú zobrazené na kontrastnom pozadí s prechodom mimo centrálnu oblasť, takže užívateľ môže meniť nastavenia prístroja a sledovať objekt pozorovania.

 

Okrem užívateľsky obľúbených "white hot" a "black hot" HELION ponúka ďalších 6 farebných variantov zobrazenia pre presnejšie farebné mapovanie okolitej teploty. Prechod z farebného na predvolené zobrazenie "white hot" počas prevádzky je rýchly a jednoduchý.

Režim pozorovania

Helion je vybavený tromi režimami spracovania a zobrazenie obrazu, optimalizovanými do rôznych pozorovacích podmienok. V lesoch rozloženie teploty sa výrazne líši od teploty na horách alebo v meste a nastavením vhodného režime umožní optimálne prispôsobiť parametre prístroja na dosiahnutie najlepšieho kvality obrazu. Môže zvoliť režim "Forest" v lese alebo réžii "Rocks" na horách. Pre najlepšie detekciou a rozpoznanie cieľa na diaľku je pripravený režim "Identification" (Identifikácia).

Režim zobrazenia "Obraz v obraze" zlepšuje presnosť zameranie cieľa tým, že zväčšený obraz cieľa je zobrazený v hornej časti displeja. Táto oblasť zaberá len 1/10 zobrazovacej plochy displeja a preto celé zorné pole zostáva prakticky využité pre väčší rozhľad.

 

rPulsar
Vysoké rozlíšenie senzora 640x480 Variabilné zväčšenie 2,5? až 20x 8 programov farebného zobrazenia Detekčná vzdialenosť až 1800m Funkcia obraz v obraze grafický diaľkomer Integrácia s mobilnými zariadení iOS a Android Bezdrôtové pripojenie po Wifi Integrovaný akumulátor (vydra: IPS5-8h, IPS10-16h) Vodeodolný (IPX7) vstavaný viPulsar
Vysoké rozlíšenie senzora 640x480 Variabilné zväčšenie 2,5? až 20x 8 programov farebného zobrazenia Detekčná vzdialenosť až 1800m Funkcia obraz v obraze grafický diaľkomer Integrácia s mobilnými zariadení iOS a Android Bezdrôtové pripojenie po Wifi Integrovaný akumulátor (vydra: IPS5-8h, IPS10-16h) Vodeodolný (IPX7) vstavaný videorekordér Priemer výstupnej pupily: 5mm zväčšenie: 2.5 - 20x Digitálne zväčšenie: 2x; 4x; 8x mikrobolometer: 640x480 px Spektrálna citlivosť: 8 .. 14 mk Rozmer pixelu: 17 mk Typ displeja: AMOLED Rozlíšenie displeja: 640x480 px Snímkovanie: 50 Hz Vzdialenosť detekcie: 1800m Ohnisková vzdialenosť: 50 mm Clonové číslo: f / 1.2 Priemer objektívu: 42 mm Zorný uhol: 12.4x9.3 ° Zorné pole vo 100m: 21,8 m Očný reliéf: 16mm Dioptrická korekcia: - 5 ... + 5dioptrie Najkratšia ostriaca vzdialenosť: 3m napájanie: 3.0 .. 4,2 B-Pack (Li-ion) V Externé napájanie: 5V - USB videorekordér: áno Veľkosť pamäte: 8 Gb vodeodolnosť: IPX7 závit: 1/4 "" Prevádzkové teploty: -25 .. + 50 ° C Wi-Fi: áno USB, typ: áno Diaľkové ovládanie: áno Prevádzková doba: až 16 (s IPS10) hod. Rozmery: 234x58x55mm hmotnosť: 0,5kg Balenie obsahuje:Termokamera Helion XP50 Akumulátor B-pack Nabíjačka akumulátora USB kábel Handričku na čistenie optiky puzdro Návod na použitie záručný listdeorekordér Priemer výstupnej pupily: 5mm zväčšenie: 2.5 - 20x Digitálne zväčšenie: 2x; 4x; 8x mikrobolometer: 640x480 px Spektrálna citlivosť: 8 .. 14 mk Rozmer pixelu: 17 mk Typ displeja: AMOLED Rozlíšenie displeja: 640x480 px Snímkovanie: 50 Hz Vzdialenosť detekcie: 1800m Ohnisková vzdialenosť: 50 mm Clonové číslo: f / 1.2 Priemer objektívu: 42 mm Zorný uhol: 12.4x9.3 ° Zorné pole vo 100m: 21,8 m Očný reliéf: 16mm Dioptrická korekcia: - 5 ... + 5dioptrie Najkratšia ostriaca vzdialenosť: 3m napájanie: 3.0 .. 4,2 B-Pack (Li-ion) V Externé napájanie: 5V - USB videorekordér: áno Veľkosť pamäte: 8 Gb vodeodolnosť: IPX7 závit: 1/4 "" Prevádzkové teploty: -25 .. + 50 ° C Wi-Fi: áno USB, typ: áno Diaľkové ovládanie: áno Prevádzková doba: až 16 (s IPS10) hod. Rozmery: 234x58x55mm hmotnosť: 0,5kg Balenie obsahuje:Termokamera Helion XP50 Akumulátor B-pack Nabíjačka akumulátora USB kábel Handričku na čistenie optiky puzdro Návod na použitie záručný list
Vysoké rozlíšenie senzora 640x480 Variabilné zväčšenie 2,5? až 20x 8 programov farebného zobrazenia Detekčná vzdialenosť až 1800m Funkcia obraz v obraze grafický diaľkomer Integrácia s mobilnými zariadení iOS a Android Bezdrôtové pripojenie po Wifi Integrovaný akumulátor (vydra: IPS5-8h, IPS10-16h) Vodeodolný (IPX7) vstavaný videorekordér Priemer výstupnej pupily: 5mm zväčšenie: 2.5 - 20x Digitálne zväčšenie: 2x; 4x; 8x mikrobolometer: 640x480 px Spektrálna citlivosť: 8 .. 14 mk Rozmer pixelu: 17 mk Typ displeja: AMOLED Rozlíšenie displeja: 640x480 px Snímkovanie: 50 Hz Vzdialenosť detekcie: 1800m Ohnisková vzdialenosť: 50 mm Clonové číslo: f / 1.2 Priemer objektívu: 42 mm Zorný uhol: 12.4x9.3 ° Zorné pole vo 100m: 21,8 m Očný reliéf: 16mm Dioptrická korekcia: - 5 ... + 5dioptrie Najkratšia ostriaca vzdialenosť: 3m napájanie: 3.0 .. 4,2 B-Pack (Li-ion) V Externé napájanie: 5V - USB videorekordér: áno Veľkosť pamäte: 8 Gb vodeodolnosť: IPX7 závit: 1/4 "" Prevádzkové teploty: -25 .. + 50 ° C Wi-Fi: áno USB, typ: áno Diaľkové ovládanie: áno Prevádzková doba: až 16 (s IPS10) hod. Rozmery: 234x58x55mm hmotnosť: 0,5kg Balenie obsahuje:Termokamera Helion XP50 Akumulátor B-pack Nabíjačka akumulátora USB kábel Handričku na čistenie optiky puzdro Návod na použitie záručný listPulsar
Vysoké rozlíšenie senzora 640x480 Variabilné zväčšenie 2,5? až 20x 8 programov farebného zobrazenia Detekčná vzdialenosť až 1800m Funkcia obraz v obraze grafický diaľkomer Integrácia s mobilnými zariadení iOS a Android Bezdrôtové pripojenie po Wifi Integrovaný akumulátor (vydra: IPS5-8h, IPS10-16h) Vodeodolný (IPX7) vstavaný videorekordér Priemer výstupnej pupily: 5mm zväčšenie: 2.5 - 20x Digitálne zväčšenie: 2x; 4x; 8x mikrobolometer: 640x480 px Spektrálna citlivosť: 8 .. 14 mk Rozmer pixelu: 17 mk Typ displeja: AMOLED Rozlíšenie displeja: 640x480 px Snímkovanie: 50 Hz Vzdialenosť detekcie: 1800m Ohnisková vzdialenosť: 50 mm Clonové číslo: f / 1.2 Priemer objektívu: 42 mm Zorný uhol: 12.4x9.3 ° Zorné pole vo 100m: 21,8 m Očný reliéf: 16mm Dioptrická korekcia: - 5 ... + 5dioptrie Najkratšia ostriaca vzdialenosť: 3m napájanie: 3.0 .. 4,2 B-Pack (Li-ion) V Externé napájanie: 5V - USB videorekordér: áno Veľkosť pamäte: 8 Gb vodeodolnosť: IPX7 závit: 1/4 "" Prevádzkové teploty: -25 .. + 50 ° C Wi-Fi: áno USB, typ: áno Diaľkové ovládanie: áno Prevádzková doba: až 16 (s IPS10) hod. Rozmery: 234x58x55mm hmotnosť: 0,5kg Balenie obsahuje:Termokamera Helion XP50 Akumulátor B-pack Nabíjačka akumulátora USB kábel Handričku na čistenie optiky puzdro Návod na použitie záručný list

Napísať recenziu

Vaše meno:


Vaša recenzia: Poznámka: HTML nie je preložené!

Hodnotenie: -           +

Opište kód z obrázku: